Specjalistyczny zakład produkcji pomp i aparatury przemysłowejPRZENOŚNIK WSTĘGOWY PWE

 

PRZENOŚNIK PWE 60 / 70 / 100

 

Wydajności podajników PWE Pobierz FORMULARZ ZAPYTANIA Pobierz kartę katalogową

 

 

 

 

Ogólna charakterystyka urządzenia 

Zbudowany jest ze wstęgi stalowej umieszczonej w elastycznej lub sztywnej rurze z tworzywa lub stali kwasoodpornej i napędzany silnikiem elektrycznym z przekładnią umieszczonym na na końcu  przenośnika. Ta prosta konstrukcja zapewnia sprawne działanie i wysoką niezawodność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Prawidłowo zaprojektowany i dobrany do transportowanego materiału i procesu, w którym zostanie zastosowany, elastyczny przenośnik ślimakowy przewyższa swoją skutecznością sztywne przenośniki ślimakowe i kubełkowe pod względem zdolności przenoszenia towarów o skłonnościach do oklejania ślimaka i zawieszania się w przenośniku. 
Końcówka przenośnika ślimakowego może być wyposażona w adapter do ładowania w kształcie stożka lub koryta lub bezpośrednio do urządzeń procesowych, takich jak; młyny, szlifierki, kruszarki, peleciarki, miksery, reaktory itp. Luz pomiędzy wstęgą a rurą pozwala transportować towary bez ich uszkadzania i kruszenia. Bezwałowa elastyczna budowa przenośnika pozwala na transport materiałów we wszystkich kierunkach od poziomu do pionu jak również pokonywanie łuków o średnicy na którą pozwala promień gięcia rury PE.


   Podstawowe parametry

 

PARAMETRY  PWE 60 PWE 70 PWE 100
DŁUGOŚĆ MAKSYMALNA do 35 m do 35 m do 35mb
MOC NAPĘDU 0.55 kW 0.75 kW 0.75 kW
OBROTY od 360 do 550 obr/min od 360 do 550 obr/min od 360 do 550 obr/min
PROMIEŃ GIĘCIA 1.5m 2.5mb 5.5mb
MAKSYMALNY WZNIO 75° 75° 75°
ZEWNĘTRZNA ŚREDNICA RURY 75mm 90mm 125mm
POZIOM HAŁASU dB [A] 83 dB [A] 83 dB [A] 83

*Wydajność podajników zmienia się przy zmianie kąta podniesienia oraz jest uzależniona od rodzaju przenoszonego medium. Możliwa jest zmiana wydajności poprzez dopasowanie wielkości napędu.

** Pomiar hałasu dokonano na wysokości operatora stojącego przy elementach sterowniczych zgodnie z normą PN-EN ISO 11201:1999

 

 


 Budowa ogólna 

  Rodzaje przyłączy:

Dolny adapter przyłączeniowy typu clamp: